Načítám data

Stáhnout PDF

Věstník MCP 1/2015 (Tempo)

Lednový věstník si v úvodníku jako vždy připomíná výročí připadající na tento měsíc. Součástí je i představení třetí pamětní bankovky vydávané naším muzeem k uctění památek zakladatelů našeho státu, známých jako Muži 28. října. V letošním roce je motivem Jiří Stříbrný, který se narodil právě před 135 roky.

Hlavní článek se obšírně věnuje právě jeho osobnosti, protože je shodou okolností spojen s historií novinářského podniku Tempo, který založil společně se svým bratrem.

Nesmírně zajímavá je nejen společnost samotná, ale i to co předcházelo jejímu vzniku, zejména situace a důvody. Právě politický život Jiřího Stříbrného úzce souvisí s jeho pozdějším podnikáním a tak ve zcela mimořádném rozsahu celého čísla, je právě jeho příběh popsán.

Lednové číslo je svým rozsahem (32. stran) doposud největším, které jsme vydali a tak věříme, že se Vám stejně jako jiná čísla bude líbit a zaujme po všech stránkách.

1424086814_01-2015
Upozornění: obrázek je náhledem titulní strany. Věstník je ke stažení v PDF souboru po zvolení odkazu v záhlaví »stáhnout PDF« kde se vám již celý věstník otevře.